Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Kommande matcher
MAJ 2019
 
21
18:00
tis
18:00    
F08, Hagenplan 12
F08 » 
Älvsborg FF Blå - Askims IK Röd
  -      
21
18:00
tis
18:00    
F08, Hagenplan 11
F08 » 
Älvsborg FF Svart - Askims IK Svart
  -      
21
19:15
tis
19:15    
P08, Hagenplan
P08 » 
Älvsborg FF Blå - Torslanda IK Röd
  -      
21
19:15
tis
19:15    
P08, Hagenplan
P08 » 
Älvsborg FF Svart - Torslanda IK Svart
  -      
21
19:45
tis
19:45    
A-lag Herrar, Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF - Askims IK  -      
21
19:45
tis
19:45    
C-lag Herrar, Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF - Askims IK  -      
21
19:45
tis
19:45    
F19 flickor, Åkeredsvallen 2 Konstgräs
IF Väster/Näsets SK - Älvsborg FF  -      
21
19:45
tis
19:45    
U17 pojkar, Älvevi 2 Konstgräs
Älvängens IK - Älvsborg FF  -      
22
16:40
ons
16:40    
P08, Ruddalen 7
P08 » 
Masthuggets BK - Älvsborg FF Blå
  -      
22
17:45
ons
17:45    
P09, Billdalsvallen 1A
P09 » 
Hovås Billdal IF 2 - Älvsborg FF Vit
  -      
22
17:45
ons
17:45    
P09, Billdalsvallen 1B
P09 » 
Hovås Billdal IF 2 - Älvsborg FF Blå
  -      
22
17:45
ons
17:45    
P09, Billdalsvallen
P09 » 
Hovås Billdal - Älvsborg Fotbollförening
  -      
22
18:00
ons
18:00    
P04, Furulundsplan 1 Konstgräs
P04 » 
Sävedalens IF Blå - Älvsborg FF Svart
  -      
22
18:00
ons
18:00    
P10, Hagenplan/Sannaplan
P10 » 
Älvsborg Fotbollförening - IF Väster/Sandarna BK
  -      
22
18:00
ons
18:00    
P10, Hagenplan 11
P10 » 
Älvsborg FF Guld - IF Väster Grön
  -      
22
18:00
ons
18:00    
P10, Hagenplan 12
P10 » 
Älvsborg FF Blå - IF Väster Grön
  -      
22
19:00
ons
19:00    
P09, Hagenplan 12
P09 » 
Älvsborg FF Svart - Mossens BK Gul
  -      
22
19:00
ons
19:00    
P09, Hagenplan 11
P09 » 
Älvsborg FF Guld - Mossens BK Gul
  -      
22
19:00
ons
19:00    
P09, Hagenplan
P09 » 
Älvsborg Fotbollförening - Mossens
  -      
22
19:00
ons
19:00    
P10, Sannaplan 2
P10 » 
Sandarna BK Vit - Älvsborg FF Vit
  -      
22
19:00
ons
19:00    
P10, Sannaplan 2
P10 » 
Sandarna BK Röd - Älvsborg FF Svart
  -      
22
19:45
ons
19:45    
U16, Påvelund 1 Konstgräs
U16 » 
Älvsborg FF - Lerums IS
  -      
23
18:15
tor
18:15    
F10, Hagenplan
F10 » 
Älvsborg FF Blå - Hovås Billdal IF Vit
  -      
23
19:00
tor
19:00    
F10, Sannaplan 2
F10 » 
Sandarna BK Röd - Älvsborg FF Svart
  -      
23
19:00
tor
19:00    
F10, Sannaplan 2
F10 » 
Sandarna BK Röd - Älvsborg FF Svart
  -      
23
19:45
tor
19:45    
F04, Påvelund 1 Konstgräs
F04 » 
Älvsborg FF - Näsets SK/IF Väster
  -      
23
20:15
tor
20:15    
A-lag Herrar, Rosenhill
Eriksbergs IF - Älvsborg FF  -      
24
19:15
fre
19:15    
P04, Påvelund 1 Konstgräs
P04 » 
Älvsborg FF Svart - Kode IF /Kareby IS
  -      
25
10:00
lör
10:00    
F08, Majvallen 12 Konstgräs
F08 » 
Azalea BK vit - Älvsborg FF Svart
  -      
25
10:00
lör
10:00    
F08, Majvallen 12 Konstgräs
F08 » 
Azalea BK Orange - Älvsborg FF Blå
  -      
25
11:00
lör
11:00    
P06, Bergumsvallen 11 Gräs
P06 » 
Bergums IF 3 - Älvsborg FF Blå
  -      
25
12:30
lör
12:30    
U17 pojkar, Kamratgården
IFK Uddevalla - Älvsborg FF  -      
25
13:00
lör
13:00    
F07, Landvetter IP A-plan 12
F07 » 
Landvetter IF 2003 Blå - Älvsborg FF Blå
  -      
25
13:15
lör
13:15    
F06, Hovås Billdal Arena 1
F06 » 
Hovås Billdal IF 1 - Älvsborg FF Blå
  -      
25
13:30
lör
13:30    
P06, Påvelund 11 Konstgräs
P06 » 
Älvsborg FF Vit - Gunnilse IS
  -      
25
13:30
lör
13:30    
P07, Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
P07 » 
Torslanda IK Grön - Älvsborg FF Svart
  -      
25
14:45
lör
14:45    
P07, Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
P07 » 
Torslanda IK Grön - Älvsborg FF Guld
  -      
25
15:00
lör
15:00    
F09, Åbyvallen 9 Konstgräs 7M7
F09 » 
Jitex Mölndal BK Svart - Älvsborg FF Blå
  -      
25
16:00
lör
16:00    
P07, Torslandavallen 3 Konstgräs 9M9
P07 » 
Torslanda IK Vit - Älvsborg FF Blå
  -      
25
16:30
lör
16:30    
F05, Flodala IP 3 KG
F05 » 
Floda BoIF - Älvsborg FF
  -      
25
16:30
lör
16:30    
P05, Påvelund 1 Konstgräs
P05 » 
Älvsborg FF Blå - Götaholms BK
  -      
26
08:00
sön
08:00    
F11, Önneredsplan
 
F11 » 
Sammandrag Önneredsplan - Älvsborg Fotbollförening
  -      
26
12:45
sön
12:45    
P05, Påvelundsplan konstgräs
P05 » 
Älvsborg Fotbollförening - Torslanda IK
  -      
26
13:00
sön
13:00    
F07, Djupedalsplan A Konstgräs vänster
F07 » 
Mölnlycke IF Gul-Svart - Älvsborg FF Svart
  -      
26
14:15
sön
14:15    
P04, Påvelund 1 Konstgräs
P04 » 
Älvsborg FF Svart - Qviding FIF Vit
  -      
26
14:30
sön
14:30    
F06, Härlanda 11
F06 » 
Qviding FIF Vit - Älvsborg FF Vit
  -      
26
14:30
sön
14:30    
P05, Överåsvallen 1 Konstgräs
P05 » 
Lunden Överås BK - Älvsborg FF Vit
  -      
26
15:15
sön
15:15    
A-lag Damer, Eklandavallen Konstgräs 1
Solängens BK/Guldhedens IK (B) - Älvsborg FF  -      
26
16:30
sön
16:30    
P05, Påvelund 1 Konstgräs
P05 » 
Älvsborg FF Svart - BK Häcken Gul
  -      
26
17:00
sön
17:00    
F06, Hagenplan
F06 » 
Älvsborg FF Svart - Solängens BK
  -      

  Fler kommande matcher >>

Spelade matcher
MAJ 2019
 
20
19:15
mån
19:15    
P08, Hagenplan
P08 » 
Älvsborg FF Vit - Torslanda IK Vit
  -      
20
18:30
mån
18:30    
F09, Hagenplan 12
F09 » 
Älvsborg FF Blå - Askims IK Röd
  -      
20
17:30
mån
17:30    
F09, Hagenplan
F09 » 
Älvsborg FF Svart - Askims IK Svart
  -      
 
19
17:00
sön
17:00    
P06, Apelsinplan 2 Konstgräs
P06 » 
Älvsborg FF Vit - Bergums IF 1
3  -  9  
19
16:00
sön
16:00    
P04, Påvelund 1 Konstgräs
P04 » 
Älvsborg FF Blå - Torslanda IK Svart
  -      
19
14:15
sön
14:15    
F19 flickor, Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF - Mölnlycke IF7  -  1  
19
12:15
sön
12:15    
U17 pojkar, Påvelund 1 Konstgräs
Älvsborg FF - Skövde AIK4  -  0  
19
12:00
sön
12:00    
P06, Guldheden Södra 11 Konstgräs
P06 » 
Mossens BK - Älvsborg FF Vit
1  -  2  
18
15:45
lör
15:45    
F06, Rydsbergsplan 11 Konstgräs
F06 » 
Lerums IS 2 - Älvsborg FF Vit
2  -  3  
18
15:45
lör
15:45    
P07, Påvelund 12 Konstgräs
P07 » 
Älvsborg FF Blå - Hovås Billdal IF 2
  -      

  Fler spelade matcher >>